Big_loader_ajax

DYSKORUNKA

„Jako dospělí máme určitou zodpovědnost vůči našim dětem a dětem na celém světě. Je naší odpovědností vytvořit bezpečná, zdravá a uctivá prostředí, ve kterých se mohou děti vyvíjet.“ Peter Gray (americký psycholog)

 

„Negramotní 21. století nebudou ti, kteří nebudou umět číst a psát, ale ti, kteří se nebudou umět učit.“ Alvin Toffler (americký spisovatel, novinář, futurolog)

 

DYS-centrum Praha® z. ú.

zve na tradiční prodejní výstavu a odbornou konferenci

 

 

2021

aneb

„svoboda učení“

 

Výstava a konference se konají 25. listopadu. 2021 od 9.00 do 16.00 v hotelu DUO (Teplická 492, Praha 9).

 

DYSKORUNKA je tradičně věnována žákům se specifickými poruchami učení a chování. Učitelé i rodiče zde naleznou inspiraci pro každodenní práci i pro zábavné učení se žáky všech věkových kategorií, bez ohledu na jejich speciální potřeby.

 

Výstava se každoročně zaměřuje na prezentaci a prodej publikací, pomůcek a počítačových programů pro předškolní přípravu, pro výuku na 1. a 2. stupni základních škol i pro střední školy.

 

Součástí celé akce je rovněž odborná konference akreditovaná MŠMT ČR věnovaná vzdělávání dětí, žáků a studentů se specifickými poruchami učení a chování. V průběhu přednášek, seminářů a dílen budou představeny aktuální trendy ve vzdělávání, nově vzniklé metody, pomůcky, pracovní listy i učebnice pro uvedenou cílovou skupinu. Konference bude zahájena slavnostním křtem publikací se související tematikou za přítomnosti autorů. Konference bude letos obohacena o účast zahraničních kolegů, s nimiž představíme mezinárodní projekty ASUMIE (Additional support and Mediated learning in Inclusive education) a C-DAOEF (Development of computerized adaptive applications for the dynamic assessment and enhance-ment of executive functions in students with neurodevelopmental and learning disorders), v nichž je DYS-centrum partnerem.

 

Celá akce je určena odborné i laické veřejnosti. Prosíme, sledujte webové stránky – www.dyscentrum.org, kde budou průběžně zveřejňovány další informace v záložce DYSKORUNKA.

 

Vstupné – 450,- Kč (300,- pro studenty do 26 let po předložení studijního průkazu)

Vstup na prodejní výstavu je zdarma. 

Přihlášky pro účastníky konference jsou k dispozici zde – registrace.


Dále můžete pokračovat

Nízkoprahový klub ,,Čtení nás baví''

Každé pondělí od 13 do 16 hodin je otevřený náš nízkoprahový klub v pobočce Cimburkova. Klub je určen všem dětem od 5 let do konce školní docházky. Více info zde. PŘIJĎTE, TĚŠÍME SE NA VÁS!

Seminář Lze diagnostikovat dyslexii v předškolním věku?

Zveme Vás na seminář s doc. PaedDr. Olgou Zelinkovou, CSc. dne 30.5.2022. Bližší informace naleznete v sekci vzdělávání. Těšíme se na Vás.

Příprava do 1. třídy

Rádi Vás uvidíme na setkání ohledně přípravy budoucího prvňáčka, ale i Vás rodičů, v naší pobočce v Cimburkově 18, Praha 3 ve středu 20. 4. 2022 od 15 do 17 hod. Těšíme se na Vás!

DYSKORUNKA 2021 - prezentace přednášek

V sekci DYSKORUNKA naleznou zájemci prezentace z přednášek z konference.
Aktuality