Big_loader_ajax

Pobočka v ZŠ Cimburkova

Cílovou skupinu DYS-centra představují děti, dospívající a dospělí s výukovými obtížemi, primárně specifickými poruchami učení a/nebo chování (tj. dyslexie, dysortografie, dyskalkulie, ADHD syndrom). Mezi aktivity DYS-centra patří mimo jiné podpora předčtenářských i čtenářských dovedností dětí a dospívajících. V této oblasti se nevěnuje jen žákům se specifickými poruchami učení, ale nabízí své služby všem dětem a dospívajícím, kteří čelí jakýmkoliv obtížím v dané oblasti (bez ohledu na diagnózy jde mnohdy o děti z cizojazyčného prostředí, děti sociálně znevýhodněné, děti s různými speciálním vzdělávacími potřebami, které mají dopad i na rozvoj čtenářských dovedností). Na skupinovou práci s klienty se zaměřujeme právě na pobočce v ZŠ Cimburkova.

Realizujeme zde: 

  • čtenářské dílny pro školní třídy, tedy ucelené programy zaměřené na knihy a čtení,
  • po dohodě mohou školní třídy centrum navštívit a prostor využít pro vlastní výuku, pro kterou se prostor a jeho vybavení budou hodit
  • ve vybraných dnech v odpoledních hodinách bude centrum otevřeno jako tzv. nízkoprahový klub, tedy děti a dospívající mohou přijít individuálně a využít centrum i podporu zaměstnanců DYS-centra pro svoje potřeby i studium

Pobočka je vybavena bohatým knižním fondem, deskovými hrami, Albi tužkami, čtečkami knih, počítačem.

Kontaktní osoba pro pobočku Cimburkova je Jana Pechancová. Můžete ji kdykoliv kontaktovat na e-mailu jana.pechancova(zavináč)dyscentrum.org.

 

 

Vánoční sbírka knih pro Centrum čtenářské gramotnosti

Galerie


Dále můžete pokračovat

Nízkoprahový klub ,,Čtení nás baví''

Každé pondělí od 13 do 16 hodin je otevřený náš nízkoprahový klub v pobočce Cimburkova. Klub je určen všem dětem od 5 let do konce školní docházky. Více info zde. PŘIJĎTE, TĚŠÍME SE NA VÁS!

Seminář Lze diagnostikovat dyslexii v předškolním věku?

Zveme Vás na seminář s doc. PaedDr. Olgou Zelinkovou, CSc. dne 30.5.2022. Bližší informace naleznete v sekci vzdělávání. Těšíme se na Vás.

Příprava do 1. třídy

Rádi Vás uvidíme na setkání ohledně přípravy budoucího prvňáčka, ale i Vás rodičů, v naší pobočce v Cimburkově 18, Praha 3 ve středu 20. 4. 2022 od 15 do 17 hod. Těšíme se na Vás!

DYSKORUNKA 2021 - prezentace přednášek

V sekci DYSKORUNKA naleznou zájemci prezentace z přednášek z konference.
Aktuality