Big_loader_ajax

Pobočka v ZŠ Cimburkova

Cílovou skupinu DYS-centra představují děti, dospívající a dospělí s výukovými obtížemi, primárně specifickými poruchami učení a/nebo chování (tj. dyslexie, dysortografie, dyskalkulie, ADHD syndrom). Mezi aktivity DYS-centra patří mimo jiné podpora předčtenářských i čtenářských dovedností dětí a dospívajících. V této oblasti se nevěnuje jen žákům se specifickými poruchami učení, ale nabízí své služby všem dětem a dospívajícím, kteří čelí jakýmkoliv obtížím v dané oblasti (bez ohledu na diagnózy jde mnohdy o děti z cizojazyčného prostředí, děti sociálně znevýhodněné, děti s různými speciálním vzdělávacími potřebami, které mají dopad i na rozvoj čtenářských dovedností). Na skupinovou práci s klienty se zaměřujeme právě na pobočce v ZŠ Cimburkova.

Realizujeme zde: 

  • čtenářské dílny pro školní třídy, tedy ucelené programy zaměřené na knihy a čtení,
  • po dohodě mohou školní třídy centrum navštívit a prostor využít pro vlastní výuku, pro kterou se prostor a jeho vybavení budou hodit
  • ve vybraných dnech v odpoledních hodinách bude centrum otevřeno jako tzv. nízkoprahový klub, tedy děti a dospívající mohou přijít individuálně a využít centrum i podporu zaměstnanců DYS-centra pro svoje potřeby i studium

Pobočka je vybavena bohatým knižním fondem, deskovými hrami, Albi tužkami, čtečkami knih, počítačem.

Kontaktní osoba pro pobočku Cimburkova je Jana Pechancová. Můžete ji kdykoliv kontaktovat na e-mailu jana.pechancova(zavináč)dyscentrum.org.

 

 

Vánoční sbírka knih pro Centrum čtenářské gramotnosti

Galerie


Dále můžete pokračovat

8 kroků, jak naučit žáky plánovat

Jedna z důležitých dovedností, kterou s našimi klienty trénujeme, je plánování. Z odborného hlediska jde o exekutivní funkci, což je soubor řady dílčích kognitivních funkcí, které nám pomáhají při úspěšném řešení úkolů (při podávání výkonů čili při exekutivě). Z praktického hlediska a každodenního života jde o dovednost, která pomáhá úspěšně řešit zadané úkoly, díky nimž dokážeme práci zdárně dovést až do konce.

Co nás štve při práci s klienty

Občas se nám stává, že si musíme po práci s klienty ulevit, že nevěříme vlastním uším, že jsme vyděšené, s čím se klienti setkávají. Není neobvyklé, že jde o stále stejná témata, ale to nic nemění na faktu, že nás vždy znovu rozčílí. Co například?

Jak si vedou supervize ve školství?

Přečtěte si další z našich minirozhovorů, které publikujeme v Zápisníku DYS-centra. Tentokrát s Pavlem Dosoudilem. Máte-li zájem o zasílání celého Zápisníku, neváhejte se přihlásit k jeho odběru - viz výše na liště ikona "Newsletter".

Rozhovor s lektorkami semináře Program pro rozvoj praconího tempa

Níže Vás zveme na uvedený seminář a současně přinášíme rozhovor s jeho lektorkami, který jsme v nedávné době publikovali v našem Zápisníku.
Aktuality