Big_loader_ajax

Pobočka v ZŠ Cimburkova

Cílovou skupinu DYS-centra představují děti, dospívající a dospělí s výukovými obtížemi, primárně specifickými poruchami učení a/nebo chování (tj. dyslexie, dysortografie, dyskalkulie, ADHD syndrom). Mezi aktivity DYS-centra patří mimo jiné podpora předčtenářských i čtenářských dovedností dětí a dospívajících. V této oblasti se nevěnuje jen žákům se specifickými poruchami učení, ale nabízí své služby všem dětem a dospívajícím, kteří čelí jakýmkoliv obtížím v dané oblasti (bez ohledu na diagnózy jde mnohdy o děti z cizojazyčného prostředí, děti sociálně znevýhodněné, děti s různými speciálním vzdělávacími potřebami, které mají dopad i na rozvoj čtenářských dovedností). Na skupinovou práci s klienty se zaměřujeme právě na pobočce v ZŠ Cimburkova.

Realizujeme zde: 

  • čtenářské dílny pro školní třídy, tedy ucelené programy zaměřené na knihy a čtení,
  • po dohodě mohou školní třídy centrum navštívit a prostor využít pro vlastní výuku, pro kterou se prostor a jeho vybavení budou hodit
  • ve vybraných dnech v odpoledních hodinách bude centrum otevřeno jako tzv. nízkoprahový klub, tedy děti a dospívající mohou přijít individuálně a využít centrum i podporu zaměstnanců DYS-centra pro svoje potřeby i studium

Pobočka je vybavena bohatým knižním fondem, deskovými hrami, Albi tužkami, čtečkami knih, počítačem.

Kontaktní osoba pro pobočku Cimburkova je Jana Pechancová. Můžete ji kdykoliv kontaktovat na e-mailu jana.pechancova(zavináč)dyscentrum.org.

 

 

Vánoční sbírka knih pro Centrum čtenářské gramotnosti

Galerie


Dále můžete pokračovat

Co nás štve při práci s klienty

Občas se nám stává, že si musíme po práci s klienty ulevit, že nevěříme vlastním uším, že jsme vyděšené, s čím se klienti setkávají. Není neobvyklé, že jde o stále stejná témata, ale to nic nemění na faktu, že nás vždy znovu rozčílí. Co například?

Seminář Vyučování cizím jazykům u žáků se SPU

Rádi bychom vás informovali o semináři Vyučování cizím jazykům u žáků se SPU s doc. PaedDr. Olgou Zelinkovou, CSc.. Bližší informace naleznete v sekci vzdělávání. Těšíme se na Vás.

Seminář JAK pomáhat dětem se SPUCH v družině

Rádi bychom vás informovali o semináři JAK pomáhat dětem se SPUCH v družině s Mgr. Jarmilou Klikovou. Bližší informace naleznete v sekci vzdělávání. Těšíme se na Vás.

Webinář pro vysokoškolské studenty

Rádi bychom vás informovali o vypsání nového webináře s Mgr. Veronikou Matějkovou, který je určen pro studenty vysokých škol. Bližší informace naleznete v sekci vzdělávání webináře. Těšíme se na Vás.
Aktuality