Big_loader_ajax

Pobočka v ZŠ Cimburkova

Cílovou skupinu DYS-centra představují děti, dospívající a dospělí s výukovými obtížemi, primárně specifickými poruchami učení a/nebo chování (tj. dyslexie, dysortografie, dyskalkulie, ADHD syndrom). Mezi aktivity DYS-centra patří mimo jiné podpora předčtenářských i čtenářských dovedností dětí a dospívajících. V této oblasti se nevěnuje jen žákům se specifickými poruchami učení, ale nabízí své služby všem dětem a dospívajícím, kteří čelí jakýmkoliv obtížím v dané oblasti (bez ohledu na diagnózy jde mnohdy o děti z cizojazyčného prostředí, děti sociálně znevýhodněné, děti s různými speciálním vzdělávacími potřebami, které mají dopad i na rozvoj čtenářských dovedností). Na skupinovou práci s klienty se zaměřujeme právě na pobočce v ZŠ Cimburkova.

Realizujeme zde: 

  • čtenářské dílny pro školní třídy, tedy ucelené programy zaměřené na knihy a čtení,
  • po dohodě mohou školní třídy centrum navštívit a prostor využít pro vlastní výuku, pro kterou se prostor a jeho vybavení budou hodit
  • ve vybraných dnech v odpoledních hodinách bude centrum otevřeno jako tzv. nízkoprahový klub, tedy děti a dospívající mohou přijít individuálně a využít centrum i podporu zaměstnanců DYS-centra pro svoje potřeby i studium

Pobočka je vybavena bohatým knižním fondem, deskovými hrami, Albi tužkami, čtečkami knih, počítačem.

Kontaktní osoba pro pobočku Cimburkova je Jana Pechancová. Můžete ji kdykoliv kontaktovat na e-mailu jana.pechancova(zavináč)dyscentrum.org.

 

 

Vánoční sbírka knih pro Centrum čtenářské gramotnosti

Galerie


Dále můžete pokračovat

Jak na matematiku

Rozhovor s naší dlouholetou lektorkou Renatou Wolfovou

Rozhovor s Kristýnou Tučkovou

V srpnovém Zápisníku DYS-centra vyšel minirozhovor s naší "dvorní grafičkou" Kristýnou. Ke komu se nedostal, může si počíst zde.

Louis H. Falik – Changing Destinies: The Extraordinary Life and Time of Prof. Reuven Feuerstein. Xlibris, 2019.

RECENZE na knihu, která obohatí Vaši praxi a uvažování o jedincích se speciálními vzdělávacími potřebami.

Semináře 2022/2023

Rádi bychom Vás informovali o vypsání nových termínů seminářů pro školní rok 2022/2023. Nyní se můžete přihlašovat. Těšíme se na setkání s Vámi.
Aktuality