Aktuality

Hlídáme za vás, co nového se šustne v našem oboru i u nás v DYS-centru.


loga

Jak se zrodil Den dyslexie

Rozhovor s Alenou Kupčíkovou

25. září 2023

Akční cena u Balíku Do ruky

Česká pošta pro nás má od 15. 8. 2023 akční nabídku ceny poštovného u Balíku Do ruky. Nově je stanovena cena 70 Kč do maximální hmotnosti 15 kg. Tato výhodná cena platí až do 31. 1. 2024. Poplatek za dobírku zůstává ve stejné výši.

15. srpna 2023

Rozhovor s týmem, který je inspirací

Když se chce, všechno jde... aneb rozhovor s týmem, který je inspirací

13. června 2023

Co nás štve při práci s klienty

Občas se nám stává, že si musíme po práci s klienty ulevit, že nevěříme vlastním uším, že jsme vyděšené, s čím se klienti setkávají. Není neobvyklé, že jde o stále stejná témata, ale to nic nemění na faktu, že nás vždy znovu rozčílí. Co například?

17. dubna 2023

8 kroků, jak naučit žáky plánovat

Jedna z důležitých dovedností, kterou s našimi klienty trénujeme, je plánování. Z odborného hlediska jde o exekutivní funkci, což je soubor řady dílčích kognitivních funkcí, které nám pomáhají při úspěšném řešení úkolů (při podávání výkonů čili při exekutivě). Z praktického hlediska a každodenního života jde o dovednost, která pomáhá úspěšně řešit zadané úkoly, díky nimž dokážeme práci zdárně dovést až do konce.

18. ledna 2023

Jak si vedou supervize ve školství?

Přečtěte si další z našich minirozhovorů, které publikujeme v Zápisníku DYS-centra. Tentokrát s Pavlem Dosoudilem. Máte-li zájem o zasílání celého Zápisníku, neváhejte se přihlásit k jeho odběru - viz patička "Newsletter".

6. prosince 2022