Big_loader_ajax

Webináře

Zobrazit podrobnosti 1. webinář Jak pracovat doma s dětmi s dyslexií – seminář pro rodiče
Termíny 6.2.2023; 16-18 hodin
Cena 800 Kč
bez akreditace
Lektor Mgr. Jana Burianová
Program

Bez domácí péče a systematické přípravy do školy to nejde. Jak na to? Co pomáhá? Jak překonat nechuť dětí ke čtení a psaní? Jak je přesvědčit, aby se jim chtělo a nezabralo nám to mnoho času? Na toto vše se pokusí webinář odpovědět. Je určen především pro rodiče dětí s dyslexií (i dalšími specifickými poruchami učení). Nabídne prostor pro sdílení zkušeností i tipy na pomůcky a metody pro domácí práci.

Určeno

Rodiče

Rozsah semináře 2 hodiny
Zobrazit podrobnosti 2. webinář Pedagogická intervence pro žáky s dyslexií (specifickými poruchami učení)
Termíny 7.2.2023; 16-18 hodin
Cena 800 Kč
bez akreditace
Lektor Mgr. Jana Burianová
Program

Pedagogická intervence je podpůrné opatření prvního stupně. Všichni učitelé by ji měli zvládat, ale dostali k tomu návody a náměty? Webinář umožní nahlédnout pod pokličku našich postupů a ukázat, jak se nám daří děti motivovat k důslednějším nácvikům čtení a psaní.

Určeno

pedagogové ZŠ, kteří pracují se žáky se SPUCH, výchovní poradci, školní speciální pedagogové a školní psychologové

Rozsah semináře 2 hodiny
Zobrazit podrobnosti 3. webinář Pedagogická diagnostika
Termíny 21.2.2023; 16-18 hodin
Cena 800 Kč
bez akreditace
Lektor PaedDr. et Mgr. Hana Žáčková
Program

Proč má dítě potíže s čtením a psaním? Proč se špatně soustředí? Je nenaučené, méně nadané nebo se může jednat o specifickou poruchu učení či poruchu pozornosti? Jak k němu přistupovat, abychom ho povzbudili a lépe se mu učilo? Na tyto otázky odpoví náš webinář, kde se učitelé seznámí se základními postupy pedagogické diagnostiky, které jsou také vhodné pro stanovení podpůrných opatření 1. stupně a škola je může využít i bez doporučení poradenského zařízení. Dítěti pak mohou často pomoci překonat prvotní neúspěchy při učení.

Určeno

pedagogové ZŠ, kteří pracují se žáky se SPUCH, výchovní poradci, školní speciální pedagogové a školní psychologové

Rozsah semináře 2 hodiny
Zobrazit podrobnosti 4. webinář Dyslexie a vysokoškolské studium – jak na to?
Termíny 2.3.2023; 17 - 19 hod.
Cena 800 Kč
Lektor Mgr. Veronika Matějková
Program

Webinář pro vysokoškoláky s dyslexií, kteří mají pocit, že jim obtíže ve čtení a psaní občas komplikují studium. Zkušená vysokoškolská poradkyně s nimi bude diskutovat o vhodných studijních strategiích. Nabídne jim prověřené postupy učení, společně zmapují své silné stránky i zdroje obtíží – co se daří, co pokulhává? Na webináři se účastníci seznámí se styly učení a jejich využitím v praxi s ohledem na učivo. Pozornost bude věnována i práci s přestávkami při učení, rozložení učení během denní doby a významu prostředí pro učení.

Určeno

Vysokoškoláci

Rozsah semináře 2 hodiny

Co nás štve při práci s klienty

Občas se nám stává, že si musíme po práci s klienty ulevit, že nevěříme vlastním uším, že jsme vyděšené, s čím se klienti setkávají. Není neobvyklé, že jde o stále stejná témata, ale to nic nemění na faktu, že nás vždy znovu rozčílí. Co například?

Seminář Vyučování cizím jazykům u žáků se SPU

Rádi bychom vás informovali o semináři Vyučování cizím jazykům u žáků se SPU s doc. PaedDr. Olgou Zelinkovou, CSc.. Bližší informace naleznete v sekci vzdělávání. Těšíme se na Vás.

Seminář JAK pomáhat dětem se SPUCH v družině

Rádi bychom vás informovali o semináři JAK pomáhat dětem se SPUCH v družině s Mgr. Jarmilou Klikovou. Bližší informace naleznete v sekci vzdělávání. Těšíme se na Vás.

Webinář pro vysokoškolské studenty

Rádi bychom vás informovali o vypsání nového webináře s Mgr. Veronikou Matějkovou, který je určen pro studenty vysokých škol. Bližší informace naleznete v sekci vzdělávání webináře. Těšíme se na Vás.
Aktuality