Big_loader_ajax

Předprázdninové dílny

Anotace čtenářských dílen
pro ZŠ z MČ Praha 3.

Cesta knihy

ANOTACE: Knihy máme všude kolem sebe, na policích v knihkupectvích nebo v knihovně jsou jich spousty. Co ale znamená vydat knihu? Co vše ji od první myšlenky až k tisku a a cestě do knihkupictví čeká? Jaké překážky musí kniha zdolat? Workshop žákům představí mnoho různých profesí, které každá kniha potká a potřebuje pro svůj vznik. Dílna pro třídy 2. stupně ZŠ.


Jak vyzrát na komiksy (workshop se spisovatelkou Klárou Smolíkovou)

ANOTACE Z WEBU AUTORKY: Za pomoci pracovních listů ze stejnojmenné publikace si v hravém workshopu účastníci vyzkouší, kdo je kdo v komiksové redakci či jakými způsoby komiks vzniká. Navrhnou vlastní komiksovou postavu, seznámí se s žánry komiksu i pravidly jeho tvorby. V neposlední řadě nahlédnou do historie komiksových příběhů. Dílna pro třídy 2. stupně ZŠ.


Kriminální záhada

ANOTACE: Návštěva lupičů nepotěší nikoho. Zvláště pokud si odnesou něco cenného nebo dobrého. Kdo byl lupič je možné vyřešit podle různých vodítek, která jsou kolem nás, ač na první pohled neviditelná. Jak je najdeme? Budeme sbírat indicie, prozkoumávat místo činu, snad lupiče i pronásledovat? Podaří se nám odhalit lupiče a najít lup? Dílna pro třídy 2. stupně ZŠ.

 

Netopýří dílna

ANOTACE: Představ si, že jsi dostal opravdového netopýra. Kde ho ubytuješ? Jak se o něj postaráš? Víš o něm něco? A co uděláš, když se ztratí? Napínavý rýmovaný příběh o netopýřích kamarádech dětem nabídne nejen možnost čtení, ale také přemýšlení nad záhadou ztracení při sestavování obrázkové knihy. Jak to nakonec dopadne, najdou se kamarádi? To už musí objevit samy děti. A k tomu se možná dozví i něco o echolokaci nebo si odnesou netopýřího kamaráda domů. Dílna pro třídy 1. stupně ZŠ.
 

Pohádky pro společné čtení (workshop se spisovatelkou Alenou Vorlíčkovou)

ANOTACE Z WEBU AUTORKY:  Lidové pohádky a společné čtení textů ve speciální úpravě podle metodiky PSČ neboli pohádek pro společné čtení. Beseda o tom, jak vzniká kniha. Společné tvoření ilustrací k nové pohádce. Dílna pro třídy 1. stupně ZŠ.

 

Překvapení od ilustrátora a animátora Lukáše Urbánka

Anotace bude doplněna v dohledné době.

 

Učení není mučení 

ANOTACE: Tolik prosezených hodin nad učením a u počítače, to snad ani není možné, že to ještě neumím. Pojďme to zkusit jinak. Příležitosti k učení jsou všude kolem nás a nemusíme přitom jen sedět ve školní lavici. Potrénovat mozek, užít si zábavu a odnést si mnoho nových poznatků lze s využitím deskových her. Děti se jako výsledek odnesou malé překvapení, které si samy nepozorovaně vyrobí. Dílna pro třídy 1. i 2. stupně ZŠ - aktivity přizpůsobíme věku žáků.

 

Úniková hra s roboty

ANOTACE: Jak se dostat ze zamčené místnosti, navíc když jste robot a vybíjejí se vám baterky? Na to budou muset přijít děti ve skupinách, které postupně splní řadu úkolů, přečtou si několik nápověd a dozvědí se něco velmi zajímavého o slově robot. Komu se podaří robota vysvobodit a kdo si ho vezme domů? Dílna pro třídy 1. stupně ZŠ.

 

Začarovaný Hvozd: Vytvoř si vlastní knížku (workshop se spisovatelkou Klárou Smolíkovou)

ANOTACE Z WEBU AUTORKY: Bolech a Luna, dvě děti z Končiny, se odváží vstoupit do tajemného lesa a zažijí zde velké dobrodružství plné kouzel a prapodivných bytostí. Podobná cesta, byť jen představovaná, čeká i účastníky besedy. Díky předpřipravené maketě doplní, dokreslí a dopíšou vlastní příběh. Stvoří si vlastní hrdiny, navrhnou tajemné lesní duchy a na mapě pojmenují místa, kde se jejich knížka odehrává. Dílna pro třídy 1. stupně ZŠ.


 

 

 

 

Rezervační systém s konkrétními termíny bude spuštěn v polovině května. Informaci o jeho spuštění obdrží ředitelé škol od Odboru školství MČ Praha 3.

Změna provozní doby

Otevírací doba v kanceláři a kamenném obchodě v období prázdnin: od 1. 7. 2021 do 22. 8. 2021 – pondělí, úterý a středa od 9 do 15 hod; od 23. 8. 2021 – běžná prodejní doba. Mimo tuto dobu jsme Vám k dispozici na telefonním čísle 603 399 889. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezké léto.

Semináře 2021/2022

Rádi bychom Vás informovali o vypsání nových termínu pro semináře ve školním roce 2021/2022. Informace o seminářích naleznete v sekci vzdělávání. Těšíme se na Vaši účast.

Kamenný obchod je otevřený

Od pondělí 10. 5. 2021 je kamenný obchod otevřený v běžné prodejní době od pondělí do pátku 8,30 - 17 hod. Prosíme o dodržování protiepidemických opatření - ochrana úst a nosu, dezinfekce rukou, přítomnost jednoho zákazníka v obchodě a odstup 2 m při čekání. Děkujeme Vám za pochopení.

DYS-centrum Praha zapojeno v mezinárodním projektu ASUMIE

DYS-centrum Praha se zapojilo do mezinárodního projektu ASUMIE, který se zabývá dobrou praxí v inkluzivním vzdělávání. Stanovuje cíle jako tvorbu online kurzu, výukovou platformu pro podporu učitelů i asistentů v péči o žáky a studenty se specifickými vzdělávacími potřebami. Více informací najdete zde: https://www.dyscentrum.org/asumie
Aktuality