Big_loader_ajax

Změna školské legislativy a vyšetření v DYS-centru

Od září 2016 se mění legislativa související s tvorbou individuálních vzdělávacích plánů pro žáky škol, i dalšími podpůrnými opatřeními.

DYS-centrum Praha z. ú. nadále nabízí svým klientům komplexní diagnostické služby. Jelikož jsme však nezisková organizace, naše zprávy lze použít pro potřeby rodiny, případně jako podklad pro volbu tzv. podpůrných opatření 1. stupně (a tvorbu plánu pedagogické podpory) ve škole.

Nadále již není možné, aby naše zprávy byly zaštítěny spolupracujícím poradenským zařízením a nelze je využít pro žádání o finanční podporu pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami (tj. pro volbu podpůrných opatření 2. - 5. stupně).

Nastane-li situace, že naši klienti individuální vzdělávací plán ve škole budou potřebovat, resp. škola uzná za vhodné zařazení podpůrných opatření 2. - 5. stupně do výuky, ochotně budeme spolupracovat s odbornými institucemi, jež mají tuto agendu v kompetenci. Rádi jim poskytneme veškeré potřebné materiály pro tyto účely, abychom klientům a jejich rodinám situaci maximálně zjednodušili a byli jim nadále nápomocní.

Změna provozní doby o prázdninách

Otevírací doba v kanceláři a kamenném obchodě v období prázdnin: od 1. 7. 2022 do 28. 8. 2022 – pondělí, úterý a středa od 9 do 15 hodin; 4. 7. 2022 - zavřeno; od 29. 8. 2022 – běžná prodejní doba. Mimo tuto dobu jsme Vám k dispozici na telefonním čísle 603 399 889. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezké léto.

Semináře 2022/2023

Rádi bychom Vás informovali o vypsání nových termínů seminářů pro školní rok 2022/2023. Nyní se můžete přihlašovat. Těšíme se na setkání s Vámi.

Nízkoprahový klub ,,Čtení nás baví''

Každé pondělí od 13 do 16 hodin je otevřený náš nízkoprahový klub v pobočce Cimburkova. Klub je určen všem dětem od 5 let do konce školní docházky. Více info zde. PŘIJĎTE, TĚŠÍME SE NA VÁS!

Aktuality