Big_loader_ajax

Rozhovor s lektorkami semináře Program pro rozvoj praconího tempa

Níže Vás zveme na uvedený seminář a současně přinášíme rozhovor s jeho lektorkami, který jsme v nedávné době publikovali v našem Zápisníku.

Naší podmínkou je, aby děti s nácvikem souhlasily.

Kolegyně Iva Kopecká a Dagmar Ženková začaly s DYS-centrem spolupracovat, když obě opustily pedagogicko-psychologickou poradnu na jihu Čech a odešly takzvaně „do důchodu“. 

Ve skutečně se zdá, že se od té doby nezastavily. Stále vymýšlí nové materiály, pomůcky, programy, jezdí školit. Nadšeně reagují na nápady učitelů a speciálních pedagogů. 

Jsme rádi, že je máme v týmu našich lektorů. V dohledné době se můžete těšit na jejich kurz k autorskému programu ROPRATEM – už v pondělí 5. 12. 2022  Můžete si ho nadělit k Mikuláši.

• Navzdory odchodu z poradny (do důchodu) jste stále obě velmi aktivní. Co právě tvoříte, na čem pracujete?

Aktuálně máme rozpracovaný materiál pro školní speciální pedagogy, který tvoříme na jejich podnět. Vzhledem k tomu, že s touto prací teprve začínáme, nerady bychom se šířily o podrobnostech.

 

• Jak klienti/děti reagují na Vaše materiály? Je některý z nich obzvlášť populární?

Nejvíce používaným materiálem u nás i na Slovensku je ROPRATEM – Program pro rozvoj pracovního tempa, který je v současnosti předmětem výzkumu vysokoškolských učitelů na PF JU v Českých Budějovicích. Je určen žákům 3.–9. tříd. Děti na naše materiály reagují vždy pozitivně, neboť naší podmínkou je, aby s nácvikem souhlasily. Již v průběhu cvičení samy informují o tom, že se jim ve škole daří lépe, což také konstatují jejich rodiče i učitelé.

Na popud učitelů MŠ a elementaristů jsme vytvořily pro předškoláky a žáky 1. a 2. tříd MALÝ ROPRATEM, který je rovněž velmi žádaný.

 

• Nač se mohou těšit účastníci kurzu v DYS-centru? Jaké máte od absolventů kurzu zpětné vazby?

Účastníci se mohou těšit na zážitkový kurz, na kterém se seznámí s materiálem ROPRATEM, ale získají také informace o možných příčinách školního neúspěchu svých klientů a žáků.

 

Seminář Program pro rozvoj pracovního tempa

Rádi bychom Vás pozvali na seminář Program pro rozvoj pracovního tempa dne 28.3.2023. Bližší informace naleznete ve vzdělávání. Těšíme se na Vás.

Seminář Jak (pře)žít s ADHD

Rádi bychom Vás pozvali na seminář Jak (pře)žít s ADHD s Mgr. Markétou Závěrkovou dne 27.3.2023. Bližší informace naleznete ve vzdělávání. Těšíme se na Vás.

Co nás štve při práci s klienty

Občas se nám stává, že si musíme po práci s klienty ulevit, že nevěříme vlastním uším, že jsme vyděšené, s čím se klienti setkávají. Není neobvyklé, že jde o stále stejná témata, ale to nic nemění na faktu, že nás vždy znovu rozčílí. Co například?

Jak si vedou supervize ve školství?

Přečtěte si další z našich minirozhovorů, které publikujeme v Zápisníku DYS-centra. Tentokrát s Pavlem Dosoudilem. Máte-li zájem o zasílání celého Zápisníku, neváhejte se přihlásit k jeho odběru - viz výše na liště ikona "Newsletter".
Aktuality