Big_loader_ajax

Rozhovor s lektorkami semináře Program pro rozvoj praconího tempa

Níže Vás zveme na uvedený seminář a současně přinášíme rozhovor s jeho lektorkami, který jsme v nedávné době publikovali v našem Zápisníku.

Naší podmínkou je, aby děti s nácvikem souhlasily.

Kolegyně Iva Kopecká a Dagmar Ženková začaly s DYS-centrem spolupracovat, když obě opustily pedagogicko-psychologickou poradnu na jihu Čech a odešly takzvaně „do důchodu“. 

Ve skutečně se zdá, že se od té doby nezastavily. Stále vymýšlí nové materiály, pomůcky, programy, jezdí školit. Nadšeně reagují na nápady učitelů a speciálních pedagogů. 

Jsme rádi, že je máme v týmu našich lektorů. V dohledné době se můžete těšit na jejich kurz k autorskému programu ROPRATEM – už v pondělí 5. 12. 2022  Můžete si ho nadělit k Mikuláši.

• Navzdory odchodu z poradny (do důchodu) jste stále obě velmi aktivní. Co právě tvoříte, na čem pracujete?

Aktuálně máme rozpracovaný materiál pro školní speciální pedagogy, který tvoříme na jejich podnět. Vzhledem k tomu, že s touto prací teprve začínáme, nerady bychom se šířily o podrobnostech.

 

• Jak klienti/děti reagují na Vaše materiály? Je některý z nich obzvlášť populární?

Nejvíce používaným materiálem u nás i na Slovensku je ROPRATEM – Program pro rozvoj pracovního tempa, který je v současnosti předmětem výzkumu vysokoškolských učitelů na PF JU v Českých Budějovicích. Je určen žákům 3.–9. tříd. Děti na naše materiály reagují vždy pozitivně, neboť naší podmínkou je, aby s nácvikem souhlasily. Již v průběhu cvičení samy informují o tom, že se jim ve škole daří lépe, což také konstatují jejich rodiče i učitelé.

Na popud učitelů MŠ a elementaristů jsme vytvořily pro předškoláky a žáky 1. a 2. tříd MALÝ ROPRATEM, který je rovněž velmi žádaný.

 

• Nač se mohou těšit účastníci kurzu v DYS-centru? Jaké máte od absolventů kurzu zpětné vazby?

Účastníci se mohou těšit na zážitkový kurz, na kterém se seznámí s materiálem ROPRATEM, ale získají také informace o možných příčinách školního neúspěchu svých klientů a žáků.

 

Seminář SPU a výuka matematiky

Zveme Vás na seminář s PhDr. Kamilou Balharovou 15.12.2022. Seminář bude realizován on-line formou. Bližší informace najdete ve vzdělávání. Těšíme se na Vás.

Vyřizování objednávek a otevírací doba v období vánočních svátků

Objednávky přijaté do 19. 12. 2022 budou odeslány ještě v prosinci 2022. Objednávky přijaté od 20. 12.2022 budou odeslány začátkem ledna 2023. Zásilky odesíláme Českou poštou a Zásilkovnou. Vzhledem k předvánočnímu období nemůžeme tedy zaručit dodání zásilek do Štědrého dne. Školským zařízením pošleme po celý prosinec fakturu na e-mail uvedený v objednávce. V období vánočních svátků budeme mít od 23. 12. 2022 do 2. 1. 2023 zavřeno. Těšíme se na Vás opět 3. 1. 2023. V případě potřeby jsme Vám k dispozici na telefonním čísle 603 399 889. Děkujeme Vám za pochopení.

Rozhovor s lektorkami semináře Program pro rozvoj praconího tempa

Níže Vás zveme na uvedený seminář a současně přinášíme rozhovor s jeho lektorkami, který jsme v nedávné době publikovali v našem Zápisníku.

Nově máme Zásilkovnu

Na e-shopu máte nově možnost zvolit odeslání do Zásilkovny a nechat si doručit zboží Zásilkovnou na adresu.
Aktuality